- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Судбината на Иловица ќе се знае за 7 дена, граѓани ќе ги засилуваат блокадите

Судбината на Иловица ќе се знае за 7 дена - Работник
315views

Министерство за економија се уште не го добило заклучокот од вчерашната владина седница, за да видат што конкретно се бара од нив за договорот со рудникот Иловица, но ќе го почитувале рокот од седум дена и ќе се изјаснат. Ова го соопштија денеска од министерството кое ќе мора да се произнесе околу запазувањето на правно –формалните аспекти на договорот со концесионерот на рудникот Иловица, Еуромакс рисорсис, објави Телма.

Целосната објава можете да ја погледнете тука