- Advertisement -
Занимливости

Сфингите преместени во центарот на Каиро – археолозите се плашат да не бидат оштетени

Сфингите преместени - Работник
194views

Властите во Египет соопштиле дека четири староегипетски сфинги се преместени на плошатод Тахирир во Каиро кој е многу прометлив кружен тек во самиот центар на градот.

Advertisement