- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

Телма: Синдикатот на културата најавува протестен марш за нов колективен договор

Синдикатот на културата - Работник
288views

Синдикатот на културата во вторник, 8 октомври, со почеток во 12 часот во паркот Ибни Пајко организира протестен марш за нов општ Kолективен договор во културата.

СКРМ маршот го најавува како последно предупредување пред најавениот штрајк и ги повика сите вработени во културата, културни работници и останати, солидарно да се приклучат кон барањата за регулирање на работните односи во културата после цели 14 години откако е потпишан последниот колективен договор, објави Телма.

Целосниот текст прочитајте го тука