- Advertisement -
Правда

Точка: Работничка на аеродром му дала порака на патник, па била експресно отпуштена: Кога видел што му порачала, веднаш ја пријавил

Работничка на аеродром му дала порака на патник - Работник
317views

Работничка во обезбедувањето на њујоршкиот аеродром добила отказ бидејќи на еден патник му дала со рака напишана порака – “Грд си”.

Инцидентот се случил во јуни, но за него се дознало оваа недела, кога патникот Нил Страснер ја добил снимката од надзорните камери и ја поставил на ЈуТјуб.

Advertisement

На снимката од меѓународниот аеродром “Грејтер Рочестер” се гледа како работничката на обезбедувањето му дава ливче на Страснер, откако минал низ детекторот за метал, пишува Точка.

Целосниот текст можете да го прочитате тука

Advertisement

Advertisement