ПравдаСвет

Турската полиција уапсила газди на градежни компании чии згради се урнаа во земјотресот

Турската полиција уапсила газди - Работник
177views

Турската полиција вчера уапсила деветмина од вкупно 11 сопственици на градежни компании што ги граделе згради кои се урнаа во земјотресот во петокот.

Управата за вонредни состојби соопштила дека во земјотресот загинале најмалку 90 луѓе, а повредени биле 994 лица.

Повеќе на А1он