- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Уапсен работник на британскиот конзулат во Хонконг

Уапсен работник на британскиот конзулат во Хонконг - Работник
220views

Во соопштението Министерството наведува дека Британецот ги прекршил законите, но не е прецизирано за што се работи, пренесува „Ројтерс“.

Британското Министерство за надворешни работи соопшти дека е длабоко загрижено заради наводите дека еден вработен во британскиот конзулат во Хонгконг исчезнал откако отишол на работна посета во Кина, објави Канал5

Advertisement

Целосниот текст можете да го прочитате тука

Advertisement
Advertisement