ЕкономијаМакедонија

Угостителските објекти со „Ковид“ протокол

Бектеши: Не се размислува - Работник
162views

Рестораните, кафулињата, кафеаните од денска работат со старото работно време. Во делници до полноќ, во петоци и сабота до еден часот после полноќ. Но, на последниот ден од вонредната состојба останаа затворени рестораните за свадби, игротеки, градинки, теретани, библиотеки.

Од Владата велат дека тие може да бидат отворени само со одлуки, што значи и пред и после изборите. Секако, ова ќе зависи од проценка на Комисијата за заразни болести.

Повеќе прочитајте на АлсатМ.мк