- Advertisement -
ЗанимливостиМагазин

(ФОТО И ВИДЕО) Ова е новото електрично Ауди

147views

Набргу по е-тронот ГТ, уште еден електричен новитет кој доаѓа од Ауди.

Q4 e-tron ќе биде на сцената следниот месец и ќе донесе сè што е прикажано во фотографиите погоре, но во пакет кросовер. А тоа значи уште повеќе простор и уште поинтересни нови технологии, кои ќе му овозможат на моделот одличен почеток на пазарот, дури и доколку цената не биде толку ниска, како што се очекува.
Во внатрешноста, новиот Ауди располага со Виртуелен кокпит, 10.1 инчен екран со мми систем кој може по избор да биде и 11.6 инчи. Асистентот во новиот Ауди реагира на „Еј, Ауди“, кое што е исто така новина.

 

За повеќе информации, можете да прочитате на: index.hr