- Advertisement -
ЗанимливостиМагазин

(ФОТО) Познатиот актер купил куќа на Хаваи: Дал речиси 8 милиони долари, а има и терен за куглање

Познатиот актер купил куќа на Хаваи - Работник
178views

Познатиот холивудски актер Метју Меконехи купил нова куќа на Хаваи за 7,85 милиони долари. 

Според податоците од документите, резиденцијата „Капулеху“ е уникатна, градена по нарачка и е на површина од 650 квадратни метри. 

Foto: Profimedia/Kukio via The Grosby Group

Прекрасниот поглед на океанот со базен широк 20 метри создава приватно и мирно опкружување кое потсетува на водечките светски одморалишта со пет ѕвезди. 

Foto: Profimedia/Kukio via The Grosby Group