- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Хронично болните со петиција ќе бараат од Владата да не ги враќа на работа

Хронично болните- Работник
340views

Хронично болните пациенти со петиција ќе се обидат да ја предомислат владата во намерата да ги врати на работа, откако од почетокот на пандемијата со коронавирусот тие се ослободени од работни обврски поради препораките на Светската здравствена организација и фактот што лицата со пропратни заболувања на респираторниот и кардиоваскуларниот систем, како и оние со дијабетес, имаат поголем ризик од компликации и смртност кога би се заразиле со ковид-19.

Хронично болните- Работник

Повеќе прочитајте на Слободен Печат