- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Царовска: Повеќе од 300.000 граѓани сега земаат плата повисока од 18.000 денари

Царовска: Повеќе од 300.000 - Работник
182views

Заедно со работодавачите, работниците, синдикатите и стопанските комори заеднички донесовме одлука дека економијата сега може да издржи минимална плата од 14.500 денари и тоа сега се случува, истакна потпретседателката на СДСМ Мила Царовска на програмската трибина Агенда Социјална заштита што вчера се одржа во Штип, пишува Банкометар.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement