- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Царовска ќе оствари средба со вработените и директорите на градинките

Царовска ќе оствари средба - Работник
285views

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска ќе оствари средба со директорите и вработените во детските градинки, информираат од МТСП.

Според МТСП, на средбата ќе се разговара за зголоемување на платите на вработените во градинките.

Advertisement

Извор: Сител

Advertisement

Advertisement
Advertisement