Светот на работникот

Четворица работници повредени во „Макстил”

   Време за читање помалку од минута

Четворица работници се повредиле на работно место во „Макстил“, од кои едниот со тешки повреди е хоспитализиран.

Како што информираат од полицијата, изутринава во 7.53 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ се донесени Н.Н.(45), Е.В.(27), С.С.(48) од Скопје и Б.М.(35) од Скопско, кои се здобиле со повреди на работно место во „Макстил“.

„Од четворицата повредени, еден е потешко повреден и е згрижен на КАРИЛ, а другите тројца се пуштени на домашно лекување. На терен постапува Државен трудов инспектор“, информираат од МВР.

Целосниот текст прочитајте го тука