- Advertisement -
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Шеф од пеколот: На работникот последната плата му ја дал во отровни пари

Шеф од пеколот - Работник
406views

Андреас Флатен во ноември дал отказ во механичарската работилница во Пичтри, Џорџија, во ноември, но воопшто не му беше лесно да ја добие последната плата.

Флатен не само што им се обратил на локалните медиуми, туку го контактирал и Министерството за труд во Џорџија.

Имено, на 12 март конечно пристигнала неговата последна плата од 915 долари во неговиот дом, но во форма на десетици илјади монети. Бидејќи Флатен му соопштил на својот шеф дека таа работа е токсична средина за него, сите пари, приближно 500 килограми, исто така биле симболично подмачкани со моторно масло – отровен загадувач на подземните води.

Покрај сето тоа, тука била и пораката во која шефот го опцул Флатен. Оваа необична ситуација го привлече вниманието на јавноста кога девојката на Флатен, Оливија Оксли, објави видео од куп монети каде што воедно и ги опиша околностите на добивањето отказ на нејзиното момче.

Повеќе на Слободен печат