- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовости

Јани Макрадули избран за генерален директор на „Пошта“

Макрадули: Повеќе дигитални услуги - Работник
383views

Јани Макрадули, екс заменик-министер за животна средина и просторно планирање е именуван за генерален директор и претседател на Управниот одбор на АД „Пошта на Северна Македонија“.

Информацијата ја потврдија од „Пошта“, но и веќе неговата биографија може да се види на сајтот на претпријатието.

Advertisement

Тој доаѓа на местото на Ејуп Рустеми, кој замина на функцикјата директор на ЈП за државни патишта.

Владата најави продажба на ова јавно претпријатие. Веќе се прават и анализи за тоа дали целосно ќе се продава или ќе се бара инвеститор преку јавно-приватно партнерство.

Advertisement
Advertisement

Извор: Лидер

Advertisement