- Advertisement -
ЕкономијаИнтервјуаМакедонијаСветот на работникот

Јовановска: Најлошото помина, невработеноста ќе се намалува

301views

Мислам дека оној најстрашен и најлош период од ковид-кризата го надминавме и очекувам извесен период да имаме една стабилност и намалување на невработеноста, вели директорката на Агенцијата за вработување Билјана Јовановска во неделното интервју на радио Слободна Европа.

Advertisement

Целосното интервју погледнете го на следниот линк 

Advertisement
Advertisement