- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Ќе се гради нова пешачка зона во општина Карпош

Ќе се гради нова пешачка - Работник
256views

Од општина Карпош известуваат дека денеска, четврток, 30 јануари 2020 година, во 11:00 часот, на крстосницата меѓу улица „Скупи“ и улицата број „10“, која води кон населба Бардовци, прес конференција ќе одржи градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев и портпаролот на Град Скопје, Ваљон Салиху по повод изградбата на нова пешачка зона во овој дел на Карпош.