Занимливости

Џеф Безос останува на врвот на најбогати луѓе на светот

Џеф Безос останува на врвот - Работник
156views

Извршниот директор и основач на Амазон Џеф Безос минатата година ја заврши, а новата ја почна како најбогат човек на светот со проценето богатство од 115 милијарди долари, пишува Иновативност.

Џеф Безос останува на врвот – Работник

Целосниот текст прочитајте го тука