ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

4,000 туристички работници утре ќе останат без работа

4,000 туристички работници - Работник
282views

Здружението на туристички агенции (УТАС) и Здружението на независни туристички агенции (АНТАС) уште еднаш апелираа до ресорното министерство итно да го реши проблемот со блокирање на работата на туристичките агенции и предупредија дека утре ќе останат без работа 4.000 туристички работници.

Блокадата на агенциите, како што велат, ги зголемува шансите масовно да банкротираат и со тоа да ги остават патниците без алтернативно патување.

Повеќе на пари.мк