- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Бектеши: Нема место за паника, храна има доволно

356views

Нема место за паника. Сите супермаректи и дистрибутери имат доволно залихи, посебно на основните производи. Ни останува да бидеме свесни и да се грижиме за здравјето на граѓаните, но и на вработените во маркетите, соопшти министерот за економија Крешник Бектеши по денешниот работен состанок со сопствениците на најголемите супермаркети, објави АлсатМ.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement