- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

59 годишен градежен работник од Кавадарци нов случај на коронавирус во овој град

225views

Педесет и деветгодишен градежен работник е новиот позитивен на Ковид-19 во Кавадарци, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Јовановски рече дека кавадарчанецот се тестирал поради симптоми на коронавирус, а со средна клиничка слика бил на лекување во болницата ,,8 Септември” во Скопје.

Advertisement

Се утврдуваат неговите контакти, со цел нивна изолација.

Advertisement
Advertisement

Advertisement