Новости

Вицепремиерот Битиќи: Намерата на Владата е да имаме ефикасни и ефективни јавни претпријатија, кои обезбедуваат навремени и квалитетни услуги на граѓаните

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес, на покана...
МакедонијаНовости

Премиерот Заев во телефонски разговор со премиерката на Србија Брнабиќ: Од 14 јануари, четврток, Србија го укинува задолжителниот ПЦР тест за влез во земјата за македонски граѓани

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ....
1 2 3 6
Page 1 of 6