МакедонијаСиндикат

Синдикатот на Клинички повикува на масовна поддршка при утрешниот протест

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти...
СветСветот на работникотСиндикат

САД: Штрајк на околу 50 илјади вработени во Џенерал Моторс

Повеќе од 49.000 вработени во „Џенерал Моторс“, американски автомобилски концерн, денеска започнаа штрајк откако преговорите меѓу компанијата и работничкиот синдикат...
СветСиндикат

КСС бара минимална плата од 16 000 денари и почитување на Законот за минимална плата

Соопштението на Конфедерацијата на слободни синдикати ви го пренесуваме интегрално: Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС), водејќи се од...
1 2 3 8
Page 1 of 8