- Advertisement -
Новости

МТСП: Од утре почнува етапната исплата на февруарските пензии

Oд утре 25.02.2021 година, (четврток) почнува етапната исплата на февруарските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите...
НовостиСветот на работникот

Во 15 часот угостителите и индустријата за организирање на свадби излегуваат на протест пред Влада

Угостителите и индустријата за организирање на свадби денеска повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера...
МагазинНовостиСветот на работникот

ФИЛИПЧЕ: НАПРАВИВМЕ ДОБРА ОРГАНИЗАЦИЈА – ЕДНАШ КОГА ЌЕ ПОЧНЕ ИМУНИЗАЦИЈАТА ДА НЕ ЗАПРЕ

Министерот за здравство д-р Венко Филипче и претседателката на Комитетот за имунизација д-р Александра Грозданова, вчера присуствуваа на почетокот на...
МагазинНовостиСветот на работникот

ИНФЕКТОЛОГОТ НАУНОВА И ГЛАВНАТА СЕСТРА ТЕМЕЛКОВСКА ОД ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ПРВИ ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Во модуларната болница при Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почна вакцинацијата на здравствените работници против КОВИД-19 во земјава....
1 2 3 6
Page 1 of 6