Занимливости

ЗанимливостиМагазин

Таџ Махал е повторно отворен после најдолгата пауза досега

Таџ Махал, светски позната градба, повторно се отвори по шест месеци. Мавзолејот беше затворен во март кога во Индија беа...
ЗанимливостиМагазин

(Видео) Погледнете како Њујорк им оддаде почит на жртвите од нападите на 11 септември

Њујорк одбележува 19-годишнина од терористичкиот напад врз кулите близначки. Градот ја одбележува годишнината во длабока криза, со зголемени стапки на...
ЗанимливостиМагазин

(Видео) Словенка обвинета за отсекување на својата рака поради осигурување. Прогласена е за виновна

Во СЛОВЕНИЈА денес и беше изречена пресуда на 22-годишната Јулија Адлешиќ, која е обвинета за намерно отсекување на сопствената дланка...
1 2 3 32
Page 1 of 32