- Advertisement -

Наука

МагазинНаукаСветот на работникот

Студија: Луѓето би требале да работат само осум часа неделно!

Пандемијата принудила многу работодавачи да го преиспитаат поимот работно мест, откако работниците биле принудени поради новонастаната ситуација да останат дома...
МагазинНаукаНовости

Ново откритие: Јужноафриканскиот вид на коронавирус може да зарази вакцинирани со вакцината на Фајзер

Истражувачите објавија голема студија во која проучувале 400 испитаници позитивни на тест најмалку 14 дена по вакцинирањето. Јужноафриканскиот сој бил...
ЗанимливостиМагазинНаукаНовости

Лукашенко го претрка Вучиќ: Започнува производството на Спутник В

Белорусија објави дека започна со масовно производство на руската вакцина Спутник В. Белоруската државна фармацевтска компанија „Белмедпрепарати“ ќе произведува до...
МагазинНаукаНовости

Домашно решение од корона вирус?! Оралната вакцина КОВИД треба да влезе во фаза на клиничко тестирање!

Клиничките испитувања на оралната вакцина за коронавирус може да започнат наскоро, а прелиминарните податоци ветуваат. Станува збор за вакцина наречена...
1 2 3 26
Page 1 of 26