Магазин

Наука

Оваа пештера ги крие најстарите цртежи: Научниците во карпите откриле богатство старо 44.000 години

Пештерската слика пронајдена на индонезискиот остров Сулавеси би можела да биде најстариот познат сликовен запис, велат австралиските и индонезиските научници,...
Занимливости

Грчките острови какви што досега не сте ги виделе: Крит и Кикладските острови фотографирани од вселената – “како на дланка“

Неверојатни фотографии пристигнале од Меѓународната вселенска станица и ги обиколиле социјалните мрежи, а корисниците се воодушевени. Неверојатен увид во тоа...
1 49 50 51
Page 51 of 51