- Advertisement -

Новости

ЕкономијаНовостиСвет

Најголемиот онлајн продавач „Амазон“ пристигна во Хрватска

Најголемата онлајн продавница во светот „Амазон“ започна соработка со Хрватска пошта за испорака на пакети за хрватскиот пазар, потенцијално и...
НовостиПравдаСветот на работникот

Шахпаска: Поддршка на активни мерки за вработување, редовни и навремени пензии се приоритетите на Министерството

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Продолжен рокот за аплицирање на јавните повици за туристичко – угостителскиот сектор до 4 декември

Министерството за економија ги известува заинтересираните апликанти дека рокот за аплицирање за објавените јавни повици од Четвртиот пакет економски мерки...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Продолжен рокот за аплицирање за грантови за туристички агенции, ресторани за свадба, игротеки и ноќни клубови

Донесена е одлука за една недела да се продолжи рокот за аплицирање на јавните повици за грантови за туристичките агенции,...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Јовевски: Нејасните мерки на Владата доведоа до пад во економијата

Универзитескиот професор Лазар Јовевски во своето гостување во емисијата 24 Анализа зборуваше за целата ситуација во Македонија каде посочи дека...
НовостиПравдаСветот на работникот

Левица утре поднесува 61 барање за надзор до инспекторат за труд поради партиски вработувања во училиштата

Одамна се зборува за партизацијата на јавните служби, и одамна истата состојба сè подрастично се влошува. Секоја промена на власта...
1 181 182 183 184 185 206
Page 183 of 206