- Advertisement -

Новости

ЕкономијаМакедонијаНовости

АЗЕСКИ: ПОДДРШКА ЗА ДИГИТАЛИЗАЦИЈАТА И ЗА ИНОВАТИВНОСТА ВО КОМПАНИИТЕ ЗА ПОГОЛЕМА ПРОДУКТИВНОСТ И ЗА ИЗВОЗНА КОНКУРЕНТНОСТ

На работниот состанок во просториите на Комората, претседателот Азески пред раководниот тим на Фондот за иновации и технолошки развој, предводен...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Каматата веќе не смее да биде повисока од долгот, усвоени измените на Законот за облигациони односи

Прес-конференција на СДСМ, Лидија Тасевска, пратеничка на СДСМ   По предлог на парламентарното мнозинство од СДСМ, Собранието ги усвои дополнувањата...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

(ФОТО) Судот одлучи: АД ЕСМ треба да му исплати над 1 милион денари на синдикатот

Самостојниот синдикат на работниците од енергетика, рударство и индустрија на својата фејсбук страна објави дека добил уште една пресуда во...
1 2 3 4 5 515
Page 3 of 515