- Advertisement -

Новости

МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Штипјанец беснеел во Ковид-центарот и има се заканувал на медицинските лица

Дваесет и деветгодишен штипјанец сакал насилно да влезе во болничката соба на Инфективното одделение, каде што од коронавирусот се лекувала...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

„Со ова темпо ќе ни требаат векови…“ – Разликата во платите помеѓу мажите и жените и понтаму е голема

Разликата помеѓу мажите и жените кои работат иста работа оваа година се намалила незнајачно, предупредува Европската комисија, пренесува Б92. Жена...
ЕкономијаМакедонијаНовости

УЈП: Компаниите и самостојните вршители на дејност да поднесуваат барања за поддршка на платите

Врз основа на Закон за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено-економската криза предизвикана од вирусот Covid-19, заради исплата на платите...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Владата ќе ги раскине договорите со две турски инвестции во Бунарџик?

На синоќешната седница Владата ја разгледала информацијата на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони за потребата од раскинување на договорот...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Хелсиншкиот комитет го објави извештајот за состојбата со човековите права за октомври

Хелсиншкиот комитет го објави месечниот извештај за состојбата со човековите права за октомври годинава. Во него, покрај освртот за општествено-политичкиот...
1 299 300 301 302 303 308
Page 301 of 308