- Advertisement -

Новости

ЕкономијаМакедонијаНовости

Власта предводена од Заев има катастрофално ниска реализација на капитални инвестиции и не може да обезбеди одржливост на економијата

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Марија Георгиевска Три години власта предводена од СДСМ има катастрофална реализација...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Германија ќе обезбеди 21 милијарди евра во првата половина од идната година за помош на компаниите погодени од Ковид-19

Германија очекува да исплати финансиска помош до 22 милијарди евра од јануари до јуни 2021 година  за компаниите и самовработените...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Нови напади врз здравствени работници од роднини на пациенти, овој пат во ГОБ ,,8-ми Септември‘‘

Неисцрпно се борат со вирусот, а секојдневно се цел на напади од нервозни пацинети. Сопруг на пациентка вчера физички нападнал...
Новости

Царовска: Феријалната пракса е клучна за квалитетно стручно образование, со креативни начини може да се реализира и во новите услови

Феријалната пракса е клучна за да може средното стручно образование да има квалитет. Дадовме можност сите училишта кои поради пандемијата...
1 510 511 512 513 514 524
Page 512 of 524