Правда

Правда

Адеми: Учебната година нема да се повторува од септември

Министерот за образование и наука Арбeр Адеми посочи дека МОН заедно со сите останат надлежни институции во областа на образованието...
ПравдаСветот на работникот

2.300 здравствени работници ја поминаа КОВИД-19 тренинг програмата на Project HOPE и Brown University од САД

Министерството за здравство во изминативе четири недели ја реализираше онлајн тренинг програма COVID 19 Response Training наменета за сите здравствени...
Правда

Влада: Поведената постапка на Уставниот суд за поништување на кратењето на платите на функционерите директно штети на обезбедувањето средства за справување со КОВИД-19

Владата на Република Северна Македонија смета дека поведената постапка на Уставниот суд за поништување на Уредбата за намалување на платите...
ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

ЕТУК: Европската комисија да престане да ги игнорира безбедноста и здравјето при работа

Европската Конфедерација на синдикати - ЕТУК на Светскиот ден на безбедност и здравје при работа испраќа повторно апел до Европската...
Правда

Филипче: Донесени мерки за продолжениот првомајски викенд, да ги почитуваме мерките за да го вратиме нашиот живот во нормала

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес-конференција ги информираше граѓаните со најновите информации за состојбата со КОВИД-19. „Денеска се...
1 85 86 87 88 89 203
Page 87 of 203