Несреќи при работа

Несреќи при работаНовостиСветот на работникот

При извршување градежни работи, тешко повреден скопјанец, пренесен е во Комплексот клиники

Вчера во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека при извршување градежни работи на подрачјето на Карпош во Скопје

Read More
Несреќи при работаНовостиСветот на работникот

НИ УМИРААТ НА РАБОТНИТЕ МЕСТА: 15 работници загинале во 2023, речиси 100 биле повредени

Ако се земе предвид прогнозата на Меѓународната организација на труд која предочува дека 4 % од БДП-то во сиромашните земји

Read More