- Advertisement -

Светот на работникот

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Зголемувањето на минималната плата проблем за текстилците

Зголемувањето на минималната плата ќе донесе проблеми со работниците, кои и сега не се продуктивни,  оценија денеска членките на текстилниот...
ПравдаСветот на работникот

Поранешните вработени во „Охис“ повторно да протест, добиле ветување за средба во Владата во петок

Стотина поранешни вработени од скопската фабрика „Охис”, која е во стечај, денеска повторно протестираа низ улиците на Скопје. Тие како...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Над 30 илјади Македонци во виртуелна потрага по работа – потребен ви е само телефон за да се вклучите и вие!

Повеќе од 550 отворени позиции во Македонија, Хрватска, Србија и Босна и Херцеговина се сѐ уште достапни на првиот онлајн...
1 296 297 298 299 300 307
Page 298 of 307