- Advertisement -

Светот на работникот

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Вишокот на административици ќе се нуди на приватниот сектор, вели Манчевски

Министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски најави дека до крајот на годинава треба да заврши реорганизацијата на државната...
ПравдаСветот на работникот

Либерија: Бремени жени излегле на протест, докторите не им помагаат поради неисплатените плати од страна на државата

Ова е прв протест од ваков вид во Либерија од завршувањето на граѓанската криза. Во понеделник, на 23 септември, бремени...
1 460 461 462 463 464 467
Page 462 of 467