- Advertisement -

Светот на работникот

ПравдаСветот на работникот

МВР демантираше за бројот вработени полицајци кои се на неплатен одмор

Министерството за внатрешни работи нajoстро ги демантира дeзинфopмациите објавени од порталот Нетпрес, а пренесени од неколку други портали во кои...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Реакција на Синдикатот на УПОЗ за пролонгирање на најавеното зголемување од пет отсто на администрацијата

Вчера до Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани на РМ (УПОЗ), пристигнаа неофицијални информации за...
МакедонијаСветот на работникотСиндикат

Фирмите кои ќе преземат административец ќе добијат субвенции од владата

Приватните компании ќе добиваат субвенции за плаќање на придонесите на работниците кои ќе ги преземат од администрацијата. Друга опција е...
1 563 564 565 566 567 571
Page 565 of 571