Свет

СветСветот на работникотСиндикат

Железничките работници во Велика Британија ќе протестираат низ 30 градови

Најголемиот железнички синдикат во Велика Британија планира серија на протест на денот кога ќе бидат најавени зголемените возарини. Членовите на...
СветСиндикат

Ирак: Образовните синдикати побараа од Парламентот да го цени образованието како приоритет

Состанокот со Претседателот на Парламентот на Курдистан, Заменикот Претседател и Секретарот, лидерите на синдикатите на просветните работници на Курдистан го...
СветСиндикат

Ирската авиокомпанија „Рајанер“ ја затвора базата во Португалија, работниците стапуваат во штрајк

Ирската нискобуџетна компанија „Рајанер“ одлучила од следната година да ја затвори својата база на Меѓународниот аеродром „Фаро“ на југот од...
1 49 50 51
Page 51 of 51