- Advertisement -

Свет

СветСветот на работникотСиндикат

Генерален штрајк на здравствените работници во БиХ на 5 февруари

Генералниот штрајк на вработените во здравствените установи на подрачјето на Босанскоподрињскиот кантон започнува на 5 февруари, најавено е на денешната...
ПравдаСветСиндикат

ЕУ ги охрабрува земјите членки да ја ратификуваат конвенцијата на МОТ за елеминација на насилство врз жени на работното место

Европската комисија во средата го објави усвојувањето на предлогот за одлуката на Советот која им овозможува на земјите членки да...
1 57 58 59
Page 59 of 59