Нина Групер ги пакува куферите за Србија, ќе биде директор на онлајн платформата Ананас

Пари дознава дека поранешната министерка за финансии и оснивач на платформата Групер, заминува на печалба во Србија, и тоа не

Прочитај повеќе

Вработените во АД Водостопанство 2 месеца без плата, од 1 август немаат ниту здравствено осигурување

Денеска, претседателот Сојузот на синдикатите на Македонија, Дарко Димовски, претседателот на АГРО Синдикатот, Игор Китаноски со Синдикалната подружница на АГРО

Прочитај повеќе

Хаос на Фејсбук: Корисниците пријавуваат проблеми на нивните профили, страницата преполна со објави на непознати

Корисниците ширум светот масовно пријавуваат проблеми на Фејсбук. Имено, според корисниците, нивните редовни објави повеќе не се прикажуваат на почетната

Прочитај повеќе

Анализа на кредитирањето: значително зголемена поддршка на населенито и фирмите

„ПАРИ“ АНАЛИЗА | Банкарскиот сектор во кредити има пласирано 6,6 милијарди евра, заклучно со јуни 2022 година. Од нив, 3,2

Прочитај повеќе

Атлантик Група: Значаен раст на приходите во првото полугодие

Раст на сите деловни и дистрибутивни сегменти, додека значајното поскапување на суровините, амбалажниот материјал, енергенсите и услугите очекувано влијаеја на

Прочитај повеќе

ДЗР лани извршил 68 ревизии со кои биле опфатени 136 субјекти

Државниот завод за ревизија (ДЗР) во 2021 година изврши 68 ревизии во кои предмет на ревизија биле 136 субјекти за

Прочитај повеќе

Оваа тиктокерка троши 45,000 евра дневно, а не работи ништо – „Како пијавица сум, дури ни косата не ја мијам сама“

Популарната социјална мрежа Тикток веројатно предизвикува најмногу различни мислења, меѓу сите пларформи. Ја сметаат за „најсреќната социјална мрежа“, поради тоа

Прочитај повеќе

ВО „БИОТЕК“ ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА Е 2.000 ЕВРА, „ПРОМЕДИКА“ ГО ПРАВИ НАЈГОЛЕМИОТ ПРОФИТ: Како работеле другите веледрогерии?

„ПАРИ“ АНАЛИЗА | Пандемијата ги зголеми приходите кај веледрогериите. Податоците од платформата БизнисМрежа.мк покажуваат дека нивните приходи се зголемиле во 2020 година во

Прочитај повеќе

СДСМ: Политизацијата на штрајкот на СОНК од ВМРО ДПМНЕ е на штета на наставниците

ВМРО-ДПМНЕ го партизира и политизира штрајкот на СОНК, со тоа им нанесува штета на учениците и наставниците. Тоа е истата

Прочитај повеќе