- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Kривична за кочанчанец, нападнал патен испектор на работно место

Kривична за кочанчанец - Работник
257views

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Р.В.(66) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствије“. На 06.08.2020 во Кочани, на авто такси постојка кај градскиот пазар, пријавениот се однесувал агресивно кон инспектор за патен сообракај во општина Кочани, коју извршувал службени задачи.