- Advertisement -

archiveАвстрија

ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Австрија е меѓу најпогодените од Ковид 19: Државата има повеќе од половина милион невработени лица

Ковид-19 не ја поштеди светската економија, а особено граѓаните и помалите компании. Скоро секоја земја се соочи со бројни економски...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Драстични мерки на компанијата: Нема работа без негативен тест за корона

Австриската пекара Фелбер вовела забрана на работа за вработените кои се немаат тестирано за коронавирусот, пренесуваат тамошните медиуми. Како што...
1 2
Page 1 of 2