archiveАгенција

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Опфатот за субвенционирање на плати се зголемува од 1,624 на 1,974 лица, поддршка за отворање 700 вработувања…

На денешната седница беше разгледана и усвоена Информацијата за ревидиран  Оперативен план за активни програми и мерки за вработување и...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Дали Агенцијата за вработување ги крие бројките на лица кои останале без работа поради корона кризата?

Се кријат бројките колку лица останаа без работа во јули. Од Агенцијата за вработување речиси две недели молк за поделените...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

Осуди на ССНМ, ЗНМ и АВМУ за нападите на новинарите Мирослава Бурнс и Љупче Златев

Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници остро го осудува физичкиот напад врз новинарот Љупче Златев што се случил вчеравечер...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

МТСП: Активните мерки за вработување успешни и во услови на криза, со субвенцинирање на плати досега вработени 1.346 лица

Активните програми и мерки за вработување и во услови на криза им овозможуваат на компаниите полесно да ангажираат работници. Пазарот...
1 2 3 10
Page 1 of 10