archiveасоцијација

ЕкономијаМакедонија

Народна банка размислува повторно да ги одложи ратите за кредитите за граѓаните

Народна банка размислува повторно да ги одложи ратите за кредитите за граѓаните. Според информациите на Алсат, неделава банките ќе имаат средба...
Правда

ММА: Операторите со исклучувањето на програмите ги изневерија корисниците

Соопштението на Македонската медиумски асоцијација ви го пренесуваме интегрално: Македонската медиумска асоцијација која ја сочинуваат 5-те национални телевизии –Алфа, Алсат-М,...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Повеќе отпуштања ќе има во компаниите од автомобилскиот сектор кои имаат поголема трудоинтензивна дејност

Автомобилската индустрија се соочува со големи економски потешкотии поради корона кризата. Големите автомобилски компании, како Јагуар Ланд Ровер, Бентли, Астон...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Макам-транс: Олигарсите пак сакаат теретот да се префрли на плеќите на сите превозници

За Асоцијацијата на камионски превозници Макам-транс е неприфатлива, нерационална и несолидарна мерката што ја предложи Стопанската комора на Македонија за...
1 2 3 4
Page 1 of 4