ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за два денара, цените на другите нафтени деривати не се менуваат

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ ќе поевтини за 2,00 денара по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цената на

Прочитај повеќе

Дизелот ќе поевтини дури пола денар, бензинот еден денар

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски денеска најави дека ќе има поевтинување на нафтените деривати. – Денес дизелот

Прочитај повеќе

Бензинот ќе поевтини, а дизелот ќе поскапи од полноќ

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Прочитај повеќе

Ново поскапување на бензинот од полноќ, цената на дизелот останува исто

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните

Прочитај повеќе

„Полн резервоар празен паричник“: Со 1,22 процент од просечната плата во Македонијa може да се купи само три литри бензин

Со 1,22 процент од просечната плата во Македонијa може да се купи само три литри бензин. Ако се знае дека

Прочитај повеќе

ТРГОВЦИТЕ СО БЕНЗИН ПОД ЛУПАТА НА „ПАРИ“ – Дали некогашните милионски добивки не може да ја покријат сегашната намалена маржа?

Сè  уште важи одредбата од Правилникот за формирање на цени на горивата, што минатиот понеделник го донесе Регулаторната комисија за

Прочитај повеќе

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ-Сега можеме да купиме повеќе литри бензин отколку пред 10 години!

Цените на нафтата и на дизелот дивеат на светските берзи, а состојбата очекувано се пресликува и во Македонија. Достигнат е

Прочитај повеќе

Николоски: Поскапувањата сериозно ќе удрат по џебот на граѓаните

Потфрлањето на СДСМ во економијата ќе го плаќаат граѓаните преку поскапување на бензинот, дизелот и струјата што е исто како

Прочитај повеќе

ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува за половина денар по литар

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска

Прочитај повеќе

За полн резервоар во Македонија се работи 19,5 часа, а во Германија 5,5 часа

За да се наполни резервоар од 50 литри со гориво на просечен работник во Македонија му е потребно да работи

Прочитај повеќе