archiveбогатство

Занимливости

Богатството на Марк Цукерберг порасна на 100 милијарди долари

Акциите на „Фејсбук“ скокнаа откако компанијата започна нова услуга за кратки видео клипови. Богатството на основачот на Фејсбук, Марк Закерберг,...