- Advertisement -

archiveБулмак

МакедонијаСветот на работникот

Загинат рудар при поставување на експлозив

Од компанијата Булмак денеска излегоа со објаснување за несреќата во која вчера загина еден рудар. Еден рудар загина, а двајца...