- Advertisement -

archiveвакцинација

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Пешев: Неопходна е масовна вакцинација за да нема затворања на фирми и отпуштања на работници

Стопанството не може да издржи уште еден локдаун поради коронавирусот. Капацитетите на нашите компании не се во можност да го...
ИнтервјуаНовостиПравдаСветот на работникот

Јовевски: Оние кои ќе ги принудуваат вработените да се вакцинираат ќе бидат и кривично одговорни

Универзитетскиот професор по трудово право, Лазар Јовевски во интервју за порталот Скопско Ехо го даде својот став во однос на...
НовостиПравдаСветот на работникот

“Обединети Работници”: Работниот однос не смее да биде условуван со вакцинација!

Интегрално соопштение на Движењето за социјална правда "Обединети Работници": Почитувани, Движењето за социјална правда ,,Обединети работници" ги осудува изјавите од...
НовостиСветот на работникот

ССК: Целосно е неточна изјавата на Филипче дека Сојузот барал задолжителна вакцинација за вработените во приватниот сектор

Заштитата на здравјето на граѓаните е највисок приоритет во услови на пандемија и тоа може да се постигне со сеопфатни,...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

КСС: Каде е осиромашен, па уште му се прекршуваат основните човекови права

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС се спротивставува и остро реагира на предложените мерки од страна на Комисијата...
НовостиПравдаСветСветот на работникот

72 % од американските работници би дале отказ доколку се воведе задолжителна вакцинација

Голем број на невакцинирани работници во САД рекле дека ќе дадат отказ доколку нивните работодавачи ги применат претстојните федерални правила...
НовостиПравдаСветСветот на работникот

Над 40 австралиски полицајци одбија вакцинација, суспендирани се и им се заканува отказ

 Во австралиската држава Викторија, повеќе од 40 припадници на полицијата се суспендирани бидејќи одбиле да се вакцинираат против Ковид-19, поради...
1 2 3 7
Page 1 of 7