- Advertisement -

archiveВелика Британија

ЕкономијаНовостиСвет

„Рајанер” ќе ја тужи Велика Британија за рестриктивните мерки за патувања

Ирската авиокомпанија „Рајанер” ќе ја тужи Велика Британија поради системот „семафор” за меѓународно патување, со надеж дека ќе ги принуди...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Странците ја напуштаат оваа држава: Само минатата година од главниот град заминале 700,000 луѓе

Странските работници ја напуштаат Велика Британија во побрзо темпо од Втората светска војна, претставувајќи предизвик за економијата која Брегизтот и...
1 2 3 4
Page 1 of 4