- Advertisement -

archiveВладите

ЕкономијаНовостиСвет

Шефицата на ММФ до владите во светот: Трошете што повеќе

Владите низ светот би требало повеќе да трошат за да помогнат да заживее од пандемијата разнишаното стопанство, порача директорката на...
ЕкономијаСветСветот на работникот

По пандемијата светската економија веќе никогаш нема да биде иста

Корона вирусот, најверојатно, ќе остави траен белег врз светската економија, донесувајќи трајни промени, но и важни лекции, проценува „Си-Ен-Ен“. Следењето...