- Advertisement -

archiveвласт

МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

СОНК: Разочарани сме од МОН – Во високото образование сеуште нема 10 посто покачување на платите

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура изразува незадолство од институциите поради неисполнувањето на договорот за зголемување на платите во...
Правда

Царовска: Штип доби Дневен центар за лица со попреченост над 18 години, создаваме услуги за вклученост на секого во општеството

Денеска во Штип, во присуство на министерката за труд и социјална политика Царовска, градоначалникот на Општина Штип Благој Бочварски и...
Правда

Влада: Интегрираната акција со локалната власт и граѓанските здруженија придонесуваат за намалување на аерозагадувањето

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска оствари работна средба со градоначалникот на Општина Кавадарци Митко...
МакедонијаПравдаСиндикат

Стоп за извршители: Ако застаруваат кривичните дела, треба да застаруваат и долговите

Ова е втор вторничен протест со поплаки на разочараните, дискриминираните и злоупотребените граѓани од страна на извршителите, пред Министерството за...
ЕкономијаМакедонија

Според Нацрт-законот работодавачите ќе добиваат субвенции за покачување на плати од 600 до 6.000 денари

Министерството за труд и социјална политика на Електронскиот национален регистар на прописи (ЕНЕР) го објави нацртот на законот за субвенционирање...
1 2
Page 1 of 2